
Johan ten Dolle
Organisaties hebben te maken met een dynamiek van maatschappelijke uitdagingen en continue veranderingen t.a.v. markt en technologische mogelijkheden. Twee vragen staan daarom hoog op de agenda bij elke ambitieuze organisatie:
1. Hoe ziet onze organisatie er in de toekomst uit?
2. Hoe komen we daar?
Om deze vragen te beantwoorden is goed kunnen innoveren cruciaal. Het geeft mij energie om organisaties hierbij te helpen. Ik vind het leuk om kennis en ervaring ten aanzien van innovatie, digitalisering, strategie, verandering en realisatie te delen en toe te passen. Samen met de klant analyseer ik vraagstukken en vertaal ik ideeën naar een te realiseren aanpak. Dat doe ik zo pragmatisch en effectief mogelijk. De implementatie begeleid ik vervolgens ook graag. Op die manier ontstaan concrete, gedragen plannen en resultaten.
Klanten vragen mij voor advies en project- en / of programmamanagement t.a.v. complexe IT projecten, business development, groei, wendbaarheid, begeleiden van teams en / of digitalisering van processen.
De afgelopen jaren bedreven geraakt op de volgende resultaatgebieden:
1. Strategische verkenningen die leiden tot een te realiseren aanpak.
2. Business development en het bouwen van een innovatief ecosysteem.
3. Inrichten en aansturen van innovatieprogramma’s en projecten.
4. Aansturen van ontwikkelproces van (digitale) producten / diensten met aantoonbare waarde.
5. Ontwikkelen v/e cultuur waarin mensen geïnspireerd raken om klantervaringen continue te verbeteren en / of processen te stroomlijnen.
6. Aansturing van teams, complexe IT ontwikkelprojecten en programma’s.
Ik benut data, goede voorbeelden en digitale technologie. Ga op een pragmatische, gestructureerde, verbindende manier te werk. Daarbij vind ik het belangrijk dat mensen ruimte, energie en vertrouwen (her)vinden om zelf initiatief te nemen. Zo komen teams in beweging en realiseer ik plannen, veranderingen en implementaties van duurzame aard.
Diverse blogs op de website van New Nodes en mijn LinkedIn geven een indruk van mijn werk als adviseur. Ik werk in verschillende sectoren met start ups, (semi) overheid, bedrijven en onderwijsinstellingen. Ook doceer ik Innovatie aan het Windesheim en de Hogeschool van Amsterdam.
Het geeft mij energie om mee te denken over uitdagingen en daar mijn schouders onder te zetten. Schroom dan ook niet om een berichtje te sturen.